Biriz İnşaat / İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Nedir

Sorunun cevabının verilebilmesi için ürün ve hizmet üreten firma ya da daha genel bir ifadeyle işletmelerin organizasyon yapısının bilinmesi gereklidir. Bilindiği gibi isletmeler bir mal ve hizmeti üretebilmek, pazarlayabilmek ve de o yapının organizasyonu için çeşitli birimlerden oluşmaktadır. İşte bu birimlerden bir tanesi de insan kaynakları departmanı olup aslında tüm bölümleri ilgilendiren ve bu bölümlerde yer alan personelin organizasyonunu sağlayan bir birimdir. Bu bağlamda İnsan Kaynakları Nedir sorusunu tanımlarsak, kısaca bir örgütte yani işletmede gereken insan kaynağının sağlanması ki buna işe alım süreçleri de dahildir, bu kaynağın eksikliklerinin giderilmesi için yeri geldiğinde eğitimi, organizasyondaki yerinin ve görevlerinin planlanması, örgütlenmesi ve yönetilmesi için politikaların belirlenmesi görevini üstlenen çok yönlü bir disiplindir.
Her ne kadar insan kaynakları nedir sorusuna birçok kişi firmalarda işe alma işini yapan birimdir gözüyle baksa da aslında insan kaynakları yönetimi bu görevinin yanında firma içinde insan kaynağının yönetilmesi, organize edilmesi, iş süreçlerinin yönetilmesi gibi görevleri de üstlenmektedir.

 

 

              Copyright 2015 - Biriz İnşaat ve Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti. / Her Hakkı Saklıdır. İzinsiz Kullanılamaz, Çoğaltılamaz.
Bize Ulaşın : 444 0 444
                                                 Adres : Ataşehir Bulvarı Gardenya Konutları 7 / 1 Blok Kat 19 Daire 114     İstanbul / TÜRKİYE     Telefon : 0 532 256 80 52      E-Posta : birizinsaat@birizinsaat.com